| daniels07 a întrebat:

Salut cum dau moderator pe un forum?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pe un forum unde? Asa aiurea?
Pe myforum.ro
pentru administrator :
Panoul Administratorului / Administrare utilizatori / Permisiuni (selectezi userul)

pentru moderator :
Panoul Administratorului / Administrare utilizatori / Ranguri (creezi rang special de moderator) / Permisiuni (selectezi userul)
ATENTIE! - orice administrator are drepturi egale cu voi, inclusiv acela de a va scoate dreptul de administrare al forumului. Daca nu aveti incredere in acea persoana, nu ii dati drept de administrare deoarece poate sa va stearga si inchida forumul!

SAU
1. Intri in contul userului respectiv, dai la Modify Profile/Account Settings si la Primary Membergroup setezi grupul care vrei sa-l dai.
2. Intri in Admin/Members/Membergroups dai pe grupul respectiv si mai jos la Add a member to this group scrii numele userului apoi dai click pe Add Members.