| qazxswedcvfrtgbnhyujmklop a întrebat:

cum este mai bine de instalat un sistem de operare? direct de pe sistemul nostru de operare sau cu restart?

5 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

La laptop sau PC, daca instalezi sistemul de operare peste celalalt sistem de operare, nu se intampla mare lucru, doar il repari, daca e stricat, plus ca ai mult de munca sa pui toate programele la loc pe urma.
Este mult mai corect si mai bine sa il instalezi din BIOS.Iti setezi primary boot > cd rom, salvezi, pui cd/dvd-ul inauntru, restartezi, si urmezi instructiunile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din bios selectezi device ul de pe care sa bootezi, introduci cd/dvd/stick dai restart

| tr3ig a răspuns:

Daca te referi la calculatoare, instalarea unui sistem de operare (windows) se face prin stergerea celui vechi (acea formatare), asta daca vrei sa iti mearga bine. poti sa ii dai si repaire dar nu o sa iti mearga prea bine. acum referitor la intrebarea ta trebuie cu restart si cu un cd/dvd bootabil niciodata nu se instaleaza ca si un joc ( next, next, accept, i agre samd) sa nu faci prostia asta. acum bafta la formatat

| abyy95 a răspuns:

Din resstart normal...pt k asa lucreaza si mai repede nemai avand aplicatii deschise..si posibile erori la instalare iti recomand sa instalezi sistemul tau de operare dand restart la pc bafta!

| Leonard998 a răspuns:

Din restart este mai bine.