| GhostAlin a întrebat:

Cum pot sa fac jocuri pentru xbox dar sa mearga?

Răspuns Câştigător
| Razvan03Andrei a răspuns:

Tu vrei sa te apuci sa faci jocuri pentru XBOX?
Te-ai saturat de celelalte?
Hmm,ma gandesc ca vrei sa iti faci un personaj sau ceva si sa simti ca este creatia ta,dar sincer. daca toti ar putea sa faca asa simplu un joc XBOX mai ales intreband pe TPU, crezi ca nu ar fi milioane?

Nu vreau sa te critic, dar iti trebuie zile doar sa proiectezi un personaj, zile sa il faci sa mearga(controalele), zile sa faci peisajul, designul si mai ales grafica.Pentru un joc trebuie multe persoane calificate! Probabil sunt 20 de persoane numai la grafica si sunt toti impartiti pe grupe.dar sincer nu o sa reusesti daca intrebi pe TPU asa ceva=)Daca vrei sa inveti meserie, trebuie sa te apuci de acumhappy

Sincer, nu sunt in masura sa iti raspund, dar daca vrei sa faci un joc amuzant poti incepe cu "GameMaker" care este foarte simplu de utilizathappyDeja au reusit unele persoane sa fac un fel de GTA(o copie) nu asa reusita a jocului original Grand Theft Auto.Mereu incepi de jos.Fa-ti acolo un personaj si incearca sa-ti faci propiul Mario sa zicem. Daca faci ceva bun si postezi jocul, cel mai probabil o sa devina popular si cel mai probabil cineva o sa te sune sa te intrebe de o cariera profesionala.Fa-i ceva inedit, nu o copie a unui joc, ca decat sa joc GTA 3 varianta "Barbie" mai bine imi fortez calculatorul pentru varianta adevarata.
Stai mult pe creatia ta si nu uita de detalii!happy

Bafta si numai bine.

Succes=)