| qazxswedcvfrtgbnhyujmklop a întrebat:

cum se face un backdoor trojan și cum se lucreaza cu el?

2 răspunsuri:
| AnNéVidoff a răspuns:

Am stat mult sa caut si am gasit un fourum daca vrei si explica mult intra pe:http://hackerboys.myforum.ro/-vp4.html
FUNDA?

| InotInCluj a răspuns:

In principiu:
-Scrii programul in C++,
-Compilezi
-Il executi. Are 2 parti una de server si cealalta de client.
Ca si platforma de programare poti sa folosesti si scriptinguri gen phyton,.net, si altele.

Pana una alta poti sa instalezi un backtrack linux si sa te joci un pic acolo, este un bun inceput. Iti va arata si exploituri, snifere etc. Eu il folosesc cand fac security adit la siteuri.