| danyyyy18 a întrebat:

Daca am trimis un pachet prin fan curier ramburs ( fara verificare colet ), trebuia sa trimit o pereche de adidasi si am trimis alta pereche, persoana are voie sa refueze pachetul? Din cate stiu eu, trebuie sa plateasca si atat.

Azi m-a sunat fan curieru si mi-a spus stii ca pachetul este cu probleme si imi vine inapoi acasa ( si s-a paltesc eu toate taxele )
Din cate stiu eu nu avea voie sa refuze pachetu si sa imi vina inapoi.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bravo cetatene! Inseli lumea si vrei sa si plateasca pentru asta. Fii multumit ca nu-ti face plangere penala pentru inselaciune. Daca nu a primit ce a platit atunci putea sa refuze primirea.

| Minnie a răspuns:

Dupa ce plateste pachetul, are voie sa-l desfaca si sa-l returneze expeditorului daca nu este multumit.

| barcelonamessi a răspuns:

Dupa cate stiu eu trebuie sa completezi forulare, sa platesti taxe, dar trebuia sa ai colet dar ai noroc!