| MarcuPopescu a întrebat:

Salut,dacă nu iau bacul ce pot face mai departe sa câștig cât de cât?
Precizez ca la armata nu pot sa dau deoarece sunt tahicardic și trebuie sa fac un EKG etc.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Munictor necalificat, daca nu iei BAC-ul.
Ori te poti inscrie la o post-liceala de meserii, doar cu diploma de terminare a celor 12 clase.

| Wr3nch a răspuns:

Nimic profitabil. Joburi la fabrica cu minim pe economie. Sau mergi in Spania/Italia sa iti rupi spatele in constructii.

| gabicoo a răspuns:

La fel e si daca-l iei. Cu BAC sau fara nu te angajeaza nimeni.
Daca vrei sa lucrezi urmeaza niste cursuri organizate de cei de la AJOFM. Inveti o meserie si ajungi sclav pe plantatie la patron.
Sfatul meu: urmezi acele cursuri, obtii o diploma recunoscuta in UE si mergi la munca afara. Tot sclav vei fi dar pe Euro si vei primi de 5 ori mai mult decat "acasa".
Sa fii iubit.

| NYØ2002 a răspuns:

Curier la glovo s-au food panda.In 4 ore pe zi poti castiga 70-80 lei si + bacsis, iti trebuie o bicicleta, motoreta/motocicleta s-au masina.Cica pe ploaie castigi mai mult. Unul in 9 ore a facut 250 lei.Hai sa zicem ca te duci de lunu pana vineri.
Pe saptamana daca castigi 250 lei lei poti ajunge la 1250 lei x 4=5000 lei si iti ajung si daca te duci dar 4 ore pe zi o sa castigi cam 1800-2000 lei s-au mai mult oleaca

| InvatamProgramare a răspuns:

Poti invata sa faci site-uri