| Andrewe a întrebat:

Salut,dacă se face naveta la lucru iar distanta e 60 km, angajatorul e nevoit să deconteze transportul? Nu cred, dar intreb

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

La privat te plătește pentru navetă doar dacă "vrea" patronul. Asta se reflectă în contractul de muncă. Între ce orașe faci naveta?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca nu este obligat sa deconteze transportul. Poate oferi acest bonus daca vrea

| sierra1 a răspuns:

Dacă cumva aești bugetar, în anumite condiții poți primi niște bani pentru navetă. Condițiile sunt întortochiate dar e posibil. Unde lucrezi?

| Andrewe explică (pentru sierra1):

Lucrez ca lucrător comercial la un market iar distanta dus-intors de la domiciliu la lucru e 120 km

| Andrewe explică (pentru sierra1):

Botosani-Iasi

| sierra1 a răspuns (pentru Andrewe):

Mda, îți ia ceva timp zilnic. Patronii NU au nici o obligație în chestiunea asta. Poate negociezi ceva bonus, totuși

| sierra1 a răspuns (pentru Andrewe):

La privat te plătește pentru navetă doar dacă "vrea" patronul. Asta se reflectă în contractul de muncă. Între ce orașe faci naveta?

| Frank51 a răspuns:

Depinde de companie. Fiecare are politica ei. Spre exemplu unele fabrici din Brasov, ofera autobuze ca mijloc de transport la locul de munca ca sa aiba forta de munca din mediu rural. Nu pot decat sa ii felicit ca intr-un fel creste economia tarii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, in schimb la o distanta de peste 30 sau 40 km, deconteaza statul o parte din naveta.