| FullP0werR a întrebat:

De ceva timp vreau sa mi-o iau pe Katarina(LOL), dar nu stiu ce iteme sunt bune pentru ea. Ma poate ajuta cineva? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| sKylLedX a răspuns:

Decat sa te iei dupa tutoriale care nu sti ce sa intelegi mai intai, o sa iti explic cateva chestii : fiind incepator cu katarina iti recomand sa faci boturile recomandate in joc, masca lui lyandri (ceva de genul), sceptrul lui rylai, clepsidra, rabadon si stransoarea dintre moarte si foc. Buildul meu e cam asa : booturile recomandate, lyandri, 2x rabadon, stransoarea, si la sfarsit inlocuiesc masca cu warmog pentru survivality.
Counteri mai periculosi sunt malzahar, garen si in general silencerii. Daca cineva iti spune ca ahri si Diana sunt counteri periculosi pentru tine nu-i baga in seama, o sa le distrugi viata mid. In cazu' meu se inverseaza treaba, am fost cu ahri pe mid, eu cu rune, sa nu zic si ea avea 60 ap fara doran ring, si ia ghici, aveam 13-0 in min 25 cam asa, din gankuri si 6 killuri facute numai pe ea, iar de Diana nici sa nu-ti fie frica, doar stai departe de q-ul ei si e useless pe mid.
Stiu ca postez cam tarziu dar pe cei care ii intereseaza katarina acest post ii poate ajuta acum, sau in viitor. Bafta!

4 răspunsuri:
| DraGfirE a răspuns:

Sincer sa fiu ia-ti itemele recomandate pe rand si dupa ce le-ai luat pe toate poti sa le vinzi pe cele de la inceput si sa iei altele mai bune.(da-mi un like la pagina de lol https://www.facebook.com/lolropage )

| rody7 a răspuns:

Care este stransoarea?