| LiLlYAnNe a întrebat:

De Craciun as dori sa primesc o carte interesanta. Ce carti interesante ati citit? Exceptie Amurg, Luna Noua, Eclipsa si Zori de Zi.Multumesc Anticipat!

13 răspunsuri:
| Slavic a răspuns:

Eclipsa este o carte nemaipomenita mai sa nu lesin este super!

| Lary a răspuns:

Panza de paianjen, Maytrei, 13 plicuri albastre, Mestesuguri de-a dreptul ucigatoare, Calaretul dragonilor, Franchestain, Scoala de vrajitorie, Puteri periculoase, Bestiile ataca, Scoala de magie. Poate ti se par unele copilaresti dar mie chiar mi-au placut:d

| KidoSmart a răspuns:

Maitreyi e chiar foarte frumoasa, Mendebilul. Romanul adeolescentului miop, Singur pe lume,

| Kate21 a răspuns:

10 negri mititei de Agatha Christin(roman politist), Gazda de Stephanie Meyer, Jane Eyre de Charlotte Bronte. Sper sa iti placa!

| LiLlYAnNe explică:

Mam hotarit sa iau cartea Mairtrey. Dar care este autorul?big grin

| LiLlYAnNe explică:

Multumesc pentru toate sfaturile date!:*

| LiLlYAnNe explică:

Singur imi vor placeawinking.

| Daisy. a răspuns:

Singur pe lume de hector malot:X:X merita citita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invitatie la Vals de Mihail Drumes, e foarte faina:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romanul politist de Agatha Christin 10 negri mititei.Pariu ca nu ghicesti cine e criminalul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! eu as dori de crciun un bebelus si o carte cu povesti si as vreauo si pe stefania

| zuzi_4846 a răspuns:

Mircea Eliade este autorul. happy

| jenna1213 a răspuns:

Lorelai de de Mihail Drumes, Adam si Eva de Liviu Rebreanu, Scrisori der dragoste de de Mihail Drumes, Quo vadis? de henryk sienkiewicz, De ce iubim femeile de Cartarescu si seris Supa de pui pentru suflet de copil(sunt cateva carti cu povestiri adevaratedespre viata, iubire, prietenie, relati cu parintii; poti alege orice carte din serie pentru ca nu se leaga povestile intre ele asa poti incepe cu volumul 5, spre exemplu). Incearca sa ii citesti pe marii scriitori ai lumii ca merita desi povestile nu sunt intotdeauna pe placul tau. Spre exemplu:Ernest Hemingway, Dostoievsky, Tolstoi, Charles Dickens.Depinde ce fel de carti iti place sa citesti.