| fmarius86mario a întrebat:

De curand mi-am cumparat un tv. Samsung Smart Tv
si de pe pc. vreau sa proiectez pe tv filme, muzica etc.
ce imi trebuie pentru a proiecta? in Google Chrome din pc.am intalat aplicatia Chromecast dar la tv.nu se rada nimic ce vreau eu sa proiectez! de ce? Fundica

9 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Un proiector, daca vrei sa proiectezi!

| octav005 a răspuns:

Inceraca servio. daca ai un smart tv si daca vrei proiectie pentru fimle, muzica, fara nici un cablu, doar daca ai wi-fi integrat in smart si un router, instaleaza programul servio in pc si bifezi ce anume vrei sa proiectezi. dar trebuie sa iti tii deschis PC deschis cat timp vrei sa proiectezi ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de un cablu hdmi, costa 10 lei

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Cablu hdmi plus cablu cu 2 mufe Jack sau cablu VGA

| faceboom a răspuns:

Pentru a folosi Chromecast de la Chrome trebuie mai intai sa cumperi un adaptor pentru televizor: Chromecast (https://www.google.com/chromecast/)

Dar cea mai simpla metoda, cum a spus si colegul Cruce, este sa folosesti un cablu HDMI. Ieftin, iti iei fix lungimea de care ai nevoie, plug-and-play.

| fmarius86mario explică (pentru faceboom):

Si acel cablu HDMI trebuie sa iau lungimea de la pc la tv?

| Comsa_Marius_1999 a răspuns:

Cablu HDMI V1.4 SAU 1.4A sa ca sa nu ai probleme cu sunteul sa-ti ramana in urma sau conecteazal prin wifi direct.Ce telfon ai?

| fmarius86mario explică (pentru Comsa_Marius_1999):

Allview x1 xtreme
da pe mine ma intereseaza ca de pe pc.sa proiectez pe tv.

| Comsa_Marius_1999 a răspuns:

Nu cablult hdmi il ei de la orice magazi de elctrocasnice si ai mai multe lungimi iti ei pe care ai nevoie.