| anonim_4396 a întrebat:

De unde pot sa imi scot cazierul din Bucuresti?
Daca eu nu sunt nascut in Bucuresti!
Cat costa?
Cat dureaza?
(imi trebuie cazierul pentru. a ma putea inscrie la o scoala de soferi)
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| KhludCiprian a răspuns:

Http://www.politiaromana.ro/directia_cazier.htm

"

timbru fiscal în valoare de 2 lei;

chitanţa prin care se face dovada achitării taxei de prestare serviciu, în cuantum de 10 lei."

1 răspuns:
| Lisiele a răspuns:

Poti scoate cazierul de la orice sectie de politie din tara.Deci,te duci si platesti la trezorerie o taxa(nu mai stiu exact cat e taxa) cu chitanta te duci la oricare sectie de politie din Bucuresti, dai chitanta, cumperi timbre(direct de la oficiul lor de informatii)completezi o cerere iar dupa ce ala sau aia de la informatii inregistreaza cererea astepti sa primesti cazierul.(acu 2 ani iti dadea cazierul in aceeasi zi, asteptai o ora, doua si aveai cazierul, nu mai stiu acum daca ti-l da pe loc sau dureaza cateva zile)