| catalin542000 a întrebat:

Salut. Doresc sa achizitionez un scaun de birou (si am pus ochii pe doua modele), dar nu stiu care dintre aceste doua modele ar fi mai mare (efectiv mai mare) scaunul si care dintre ele suporta greutate mai mare...

Ma gandesc la aceste doua scaune:

Diablo Chairs X-One 2.0 King
GAMDIAS Aphrodite MF1-L

Eu acum m-am uitat in diferite magazine si am vazut valorile, insa observ ca mai sunt mici confuzii, cum ar fi intr-un magazin iti spune o valoare, in alt magazin alta valoare, apoi la GAMDIAS spune ca ar tine 200KG dar in alte magazine 150KG sau la DIABLO scrie pe site 150KG, dar pe alt site scrie 180 chiar 200KG. Nu mai intelegi nimic.

PS: M-am mai uitat si pe Youtube la diferite unboxing-uri numai cu speranta de a-mi da seama care scaun este mai mare, dar pe bune ca parca ambele sunt la fel (desi eu nu cred asta), problema este ca se filmeaza cu ultra wide si practic iti da senzatia ca ar fi scaunul mare sau sezutul de la scaun mare pentru ca de cele mai multe ori cand se apropie de lateralul scaunului se cam schimba cu totul si cu totul treaba si marimea/latimea sezutului si al scaunului in general.

Poate sunt multi dintre voi care aveti aceste tipuri de scaune si asi dori sa stiu care este mai "mare" (spatios) si care dintre ele suporta mai multe KG (ma intereseaza foarte mult aceste doua aspecte).

Multumesc si dau FUNDA pentru un raspuns bun!

2 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

De ce e asa importanta greutatea maxima pentru tine? daca ai 200Kg nu o sa incapi pe scaunul ala oricata greutate ar putea suporta saracul pentru ca manerele ar fi ca niste spini.

Pentru mine personal scaunele de gaming sunt o risipa de bani. In primul rand pentru ca orice ti-ar zice despre captusala, vara o sa transpiri pe el, asta e realitatea cu materialele alea pe baza de burete si imbracate in piele sau imitatii.
In al doilea rand, daca nu iti faci o camera super futurista o sa arate ca nuca in perete.
Si al treilea rand, imi pare ca desi preturile sunt pe la 350-500E, dupa ce treci de 200E la preturi nu mai renteaa calitatea. Ce vreau sa zic e ca e o diferenta uriasa intre un scaun de 50E vs unu de 100 sau 200, dar dupa ce treci de pragul asta tot ce primesti.

Răspuns utilizator avertizat