| cr1571n3l a întrebat:

Salut, azi cand am dat sa aprind PC-ul sa aprins doar unitatea dar monitorul nu sa aprins, am scos placa video si am lasat ceva timp si am bagat-o inapoi si tot nu se aprindea monitorul, am lasat putin aprins si placa video sa infierbantat tare si am scos-o, acum sunt cu placa video interna si e slaba, oare de ce nu merge sa pun placa video care am avut-o pana acum? aseara l-am inchis era tot ok dar azi cand l-am aprins nu se mai aprindea monitorul decat daca scoteam placa si bagam monitorul la placa video interna. ce are oare? s-a stricat placa video? ce sa fac? ca daca placa video era stricata nu se incalzea.Si inca ceva azi cand am intrat sa joc Counter Strike mergea foarte greu, am incercat si cu OpenGL si cu D3D si cu software dar tot sacadat merge, placa video interna care o am eu o are si un prieten de-al meu si lui ii merge Counter-ul bine, de ce mie imi merge greu si lui nu?
Placa video e Intel 82865G cu 96MB(intel extreme graphics 2)

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Ba chiar faptul ca se incinge e un semnal de alarma. E normal sa se incalzeasca, dar numai pama la o limita. Daca are cooler, verifica daca mai functioneaza. Oricum, daca nu mai ai nici un fel de imagine pe monitor, in conditiile in care nu ai umblat la setari de ieri pana azi, parerea mea e ca placa grafica e dusa. Ai putea sa incerci aceeasi placa video pe alt PC, dar sunt aproape sigur ca rezultatul va fi acelasi. Solutia - alta placa.

2 răspunsuri:
| username_5501 a răspuns:

Dupa cum zici tu ai probleme la cooler vezi daca se mai invarte si daca nu asta e problema.Sau uitate poate fi praf in el.

| LoveSunshine069 a răspuns:

Placa video este de vina sigurwinking, am patit-o si eu.acum am altawinking nu e de la monitor sau altceva.ci doar de la placa.straight face Sper ca te-am ajutat happy