| NAnonym a întrebat:

Salut, eu am Windows XP SP3 in acest moment dar vreau sa-mi bag Windows 7 si nu stiu ce sa fac, PC-ul meu nu este unul performant.
Are asa:
- Placa Video: 128 MB
- Procesor: 1.80 GHZ
- RAM: 1GB

Daca bag Windows 7, se va misca mai bine ca pe XP?
Ca pe XP se blocheaza[Mentionez ca am unele jocuri instalate si programe, dar nu prea mari]
Se va intampla ceva cu PC-ul meu daca bag?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu 1 giga ram nu va merge, se va bloca si mai rau. 1 giga ram trebuie doar windowsului 7, apoi ppentru alte programe si jocuri, alti giga si nu mai sunt.happy Daca si pe xp ti se misca greu, pe win 7 si mai greu.mai baga un giga ram sa faci doi si atunci poti baga win 7.

In alta ordine, reinstaleaza xp-ul ca sa se miste mai bine, trebuia sa mearga trasnet xp.E plin de erori si altele, de aceea se misca greu si se blocheaza.Sau daca vrei sa incerci, mergi la my computer-(click dreapta)local disc C-propietes-tools-check now.bifezi ambele patratele si dai start. daca iti va aparea scris ceva dai ok si restartezi pc-ul.la repornire iti va aparea windowsul care repara(pe fonnd albastru) Il lasi cat timp este nevoie sa isi faca treaba apoi va porni singur.Vezi diferenta, daca se mai blocheaza.