| SamyRuben a întrebat:

De ceva timp mi-am luat cateva jocuri noi dar nu stiu de ce atunci cand stau putin timp pe un joc imi iese si se blocheaza calculatorul. Vreau sa mentionez ca cand aveam mai putine jocuri imi mergea foarte bine jocurile.
Oare e problema cu placa video sau windows sau altceva.
Imi puteti spune ce problema am si cum s-o rezolv?

Răspuns Câştigător
| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

Depinde, problema ta se datoreaza mai multor factori.
1. Complexitatea jocurilor
2. Componentele calculatorului tau
3. Stabilitatea Sistemului de operare (Windows)
4. Calitatea jocului instalat. (incearca alta varianta a jocului)

Dar cel mai probabil, calculatorul tau nu face fata respectivelor jocuri si se blocheaza sau opreste dupa o perioada de timp ca metoda de protectie sa nu se deterioreze vreo componenta.

Iti recomand sa verifici necesitatile hardware ale jocurilor cu specificatiile calculatorului tau, si daca nu corespunde ceva sa le schimbi cu ceva mai performant. Bafta

1 răspuns:
| TheEyes a răspuns:

Salut.Incearca sa iti reformatezi calculatorul, s-ar putea sa fie de la windows.Calculatorul nu are nimic, poate ca este prea solicitat si atunci iti face un scurt in el si se intampla asta.Reformateaza windowsul, daca iti face probleme imi lasi un mesaj aici si iti raspund cat de rapid pot.Salut,baftawinking