| NeBuNaTiCuL12 a întrebat:

Salut ieri am achizitionat un volan pc si modelul este: Serioux SRXW-UNIV101. As vrea sa joc urmatoarele jocuri: nfs, ets, si ets2. Volanul merge este totul ok dar problema este ca nu imi merg pedalele. Din cate am inteles pedalele sunt cu conexiune wireless si in joc nu stiu sa le setez si nici in windows. Asa ca va rog daca detineti acest model de volan va rog sa imi spuneti cum as putea folosi pedalele in ets2. Astept replici dau funda!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Calculatoru tau are nevoie de un dispozitiv bluetooth sa prinda pedalele, e complicata treaba dar mergi la un magazin unde vand piese informatice si intreaba un informatician care repara PC asa el iti va da piesa corecta.

| catalino200 a răspuns:

Salut, si eu am acelasi tip de volan, doar ca l-am achizitionat ieri. Pedalele se conecteaza printr-un fel de 'mufa' (cum e si la cablul de internet) in spate la volan. Imi merg pedalele pe city car driving, pe tdu2, dar pe ets2 nu le primeste, doar volanul si nu toate butoanele functioneaza in joc... m-ai putea ajuta? happy