| Rapidistu47 a întrebat:

Ieri mi-am reinstalat windows-ul (Windows 7 pe 64 biti, pana acum foloseam 32 biti)...
Si dupa ce am terminat, l-am inchis o ora, dupa care cand l-am repornit mi-a dat aceasta eroare:
"Minimal BASH like line editing is supported. for the first word, TAB lists possible command completions. anywhere else TAB lists possible device or file completions."
Apas pe Tab... si imi apare:
"Possible commads are: [authenticate badram boot break clear configfile continue cutmem echo export extract_entries_configfile extract_entries source gettext initrd insmod linux loopback is menuentry normal normal_exit probe return search search.File search.fs_label search. fs_uuid set setparams shift source submenu terminal_input terminal_output test unset."
Cum pot rezolva aceasta problema?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

De fapt calculatorul tău a boot-at în LINUX. Probabil era preinstalat. Dar cum prin instalarea window$ peste el ai șters oarece chestii, nu poate termina procesul de boot și te lasă într-o sesiune de mini shell, unde ai la dispoziție comenzile alea.
Verifică la opțiunile de boot cum e setat (UEFI sau clasic) - probabil aici e buba.

| Rapidistu47 explică:

1) Inainte aveam Windows si Ubuntu...
2) Windows-ul nu e piratat.
3) Cand am fost sa imi instalez windows-ul mi-au aratat CD-ul cu windows si era original...
4)