| AdrianXD05 a întrebat:

Salut, imi place foarte mult sa desenez, sa pictez, inca de la 7 ani pictam tot felul de icoane, mai nou imi place sa fac poze, sa editez in photoshop, ma descurc foarte bine, as putea sa castig bani din asta? Daca da, cum?

3 răspunsuri:
| AlexCristi97 a răspuns:

Deviantart.com, stii de el? poti gasi si inspiratie acolo.
Patreon iar te poate ajuta sa castigi bani, daca iti mai faci si un canal de YT poti atraga mai multi oameni. Ideea e sa iti faci multa publicitate pentru ca daca ai lucrari bune, castigi bani.

| RoxanaY a răspuns:

Ai putea sa castigi bani din asta. Vinzi icoanele sau ceea pe pictezi (portrete, tablouri etc.). La editare prin photoshop ai putea sa te duci pe la scoli, gradinite etc. sa spui ca poti sa faci poze si sa le editezi, poti face ca personajele lor favorite din desene animate, seriale, cantareti, actori, jucatori de fotbal etc. sa fie langa ei, ii poti imbraca in printese etc... Ca costa doar 10 lei sau 20 de lei sau cat vrei tu. Cred ca intelegi ce vreau sa zic.
Meseria asta este destul de banoasa(parerea mea)
FUNDA?

| ionut6709 a răspuns:

Pai daca ai talent si ies foarte frumoase, daca vreisa si investesti in talentul tau iti recomand sa iti faci un site cu icoane, portrete si desene care sa le vinzi pe internet, gasesti tutoriale pe Youtube cum sa iti faci un site, iar in timp poti sa faci la comanda portrete pentru persoane, si zic ca e bine platita chestia asta, deoarece trebuie sa platersi doar instrumentele de desen,winking MULT NOROC!