| Nepriceput7 a întrebat:

Salut, in trecut mai vazusem prin Lidl salam din carne de vanat (cerb), dar acum au disparut de peste tot. Intrebare, de unde as putea cumpara preparate din carne de vanat (cerb, mistret, urs, iepure, fazan) la un pret accesibil? Am cautat si pe OLX daca exista din orasul meu cineva care vinde asa ceva dar nu am gasit nimic.

In schimb am gasit pe cateva siteuri care par de incredere, scrie ca sunt congelate dar eu nu inteleg cum se face transportul la asa ceva? Adica banuiesc ca le trimit printr-un curier, gen Fancurier sa zic, pai cum pastreaza ei carnea aia congelata timp de cateva zile pana o aduc? Nu se strica? Ma face confuz chestie asta si nu prea am incredere.

Daca a comandat cineva si ar putea sa-mi explice cum functioneaza m-ar ajuta.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la Asociatia Vanatorilor si Pescarilor din judetul tau si fa cunostinta cu vanatorii de acolo!
Vei putea manca carne de vanat adevarat!winking