| RandomStudent a întrebat:

La caminele de stat(de la facultate) in afara de chirie, mai platesti si curent caldura etc?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salutare.
La caminele de stat pentru facultate (si cam orice camin la stat) nu se plateste apa, caldura etc.
Legat de plata, taxa este una mica pot sa spun pentru ca sunt multi studenti in general. Acum depinde si de facultate.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, in suma de chirie intra toate cheltuielile.

| Bondarel99 a răspuns:

In pretul ala intra toate utilitatile inclusiv internet. Sunt foarte multe camine, au preturi diferite, conditii diferite, unele sunt renovate altele nu.

| RandomStudent explică (pentru Bondarel99):

Internetul este in fiecare camera?

| Bondarel99 a răspuns (pentru RandomStudent):

Fiecare student are cate un fir de net (pentru laptop). Puteti conecta un router la unul dintre fire daca vreti sa aveti wireless.

| EneCristian a răspuns:

Nope in general platesti in jur de 200 de lei la buget si 300 la taxa( general) si in acea plata intra tot curent apa etc.

| Claxon987 a răspuns:

Se plateste o intretinere globala care cuprinde si cazare si cheltuieli, dar care mie mi se pare prea mare in raport cu conditiile oferite, daca vb de caminele de stat, cele private poate sunt mai curate. Camerele sunt fix cum le-au lasat fostii locatari, si daca vrei sa le renovezi sau sa pui un dulap este pe cheltuiala ta si a celui care iti e coleg de camera.