| ___B8aM a întrebat:

Salut la toti,am si eu o intrebare,pe moment am uitat parola si am incercat, si iar am incercat asa vreo cateva zile, simbata mi s-a blocat telefonul pe 23.02, si am ajuns sa astept 24 de ore...dar daca mi-am amintito parola si pun dupa 24 de ore o sa mi deblocheze oare telefonul dupa atitea incercari gresitr? ....parola telefonului pe formata din 4 cifre PIN, dar am mai patit la fel u un telefon dar era model si am asteptat 30 de secunde si am bagat parola si mi sa deblocat.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Codul PIN este inscris pe cartela SIM si este format din 4 cifre (daca este activat). Daca se greseste codul PIN de 3 ori, atunci se poate debloca doar cu codul PUK (primit impreuna cu cartela SIM).
Daca nu mai stii codul PUK, poti apela la caseria firmei de telefonie, unde ai abonamentul.

| Simpatic a răspuns:

Este vorba de PIN-ul telefonului care tine loc de "model" sau de PIN-ul cartelei?
PIN cartelei blocat se deblocheaza cu codul PUK

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca de data aceasta este parola sau pinul corect telefonul se va debloca, daca nu o sa trebuiasca resoftat ca de la atitea incercari gresite se va bloca softul, scrie o pe foaie parola si nu o mai schimba des ca le uiti si strici telefonul de tot.

| doctorandus a răspuns:

Nu stiu, mai. Eu am PIN-ul de 12 cifre, ceea ce la viteza de 100 incercari pe secunda dureaza cam 300 ani sa-l spargi.

| norisorulpufos a răspuns:

Dacă e pinul pe telefon se va debloca.
Dacă e pinul pe cartelă atunci vei putea debloca doar cu codul puk.