| Th3Li0N a întrebat:

SALUT.MA apuc de metin 2 ro si nu stiu ce magii sa aleg corp sau mental, un prieten zice sa ma fac mental ca e mai usor, alt prieten imi zice sa ma fac corp ca dau mai tare si e bun la farmer.Ce sa fac is confuz ce sa aleg corp sau mental?

3 răspunsuri:
| Lolităăăă a răspuns:

Corp, si taicamiu joaca ro si e lv 90 si e pe corp. FUNDITA?happy

| Aron98 a răspuns:

Bro, dupa 4 ani de metin asculta si sfatu meu. Deci, aici vorbesc de la levele 70+.
La level mic amandoua sunt bune, fiecare are skilurile lui dar tot mai bun este mentalu. Cu un corporal pana la 50 hai sa zicem ca ai sa cresti, dar dupa ce inaintezi in level, in v2 nici gand nsa rezisti fara aura macar un G5-G6 si cu iteme cu 1.5k 2k pv in schimb cu mentalu cu un corp la G deja incepe sa se schimbe situatia. In PVP tot mentalu castiga, bineinteles k nu are sanse contra un ninja arcas sau un sura BM dar vs corporal nu are ce face. Atacul spirit este al doilea skil ca damage dupa sfera intunecata care o detine sura BM. sincer din propria experienta cu atac spirit la P la level 65 am prins si 19k la playeri de lv 80.
Dar parerea mea cel mai tare caracter este sura AM pentru ca taisu vrajit incarca viata cand dai in mobi si are un atac de doua ori mai mare ca aura la P si in + are si protectia care la P da in jur de 150 aparare si teama care la P da 37% de blocare atac. In plus un sura AM daca da risipirea la un corporal duelu e ca si castigat si vs un sura BM aceeasi treaba. Un sura BM fara protectia intunecata e la pamant.
In concluzie dintre mental si corporal fara nici o limita de greseala e mai tare mentalu dar vorbind de caractere in general nimeni bnu se pune cu un sura AM.

SPer ca ti-am fost de folos.

Bafta si spor la jucat

| BestRivenEUNE a răspuns:

MENTAL -> aparare mai multa dar ratezi skills foarte des si se misca mai greu (scade viteza de miscare + ca armele de doua maini se misca mai greu)
In concluzie mental este de PVM (luptat cu monstrii)
CORPUL --> atac crescut rezistenta normala (iti trebuie iteme bune pentru a rezista bine) este foarte bun PVP, ataca repede, viteza rapida (recomand) dar trebuie sa ai tehnica.
Funda?