| Kevinn2000 a întrebat:

Mi-a dat o fată mesaj pe aplicația " Jaumo ", iar pe profilul ei, scrie " Școală specială ". Ce înseamnă asta? Că mă duce cu gândul ori la o școală pentru copii cu dizabilități, ori la o școală pentru genii (nu știu dacă există, dar cam astea îmi vin în minte). Fata are 18 ani, arată absolut normal, scrie corect gramatical, mi se pare normală, de aceea sunt confuz.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Școală specială este o școală pentru copii cu dizabilități. Pentru genii nu s-a creat încă aici.

| gabicoo a răspuns (pentru sadrian46):

Există Centrele de excelență!

| sadrian46 a răspuns (pentru gabicoo):

Da, dar ele nu se numesc școală specială.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Vorbeste cu ea si intr-o exact ce ai scris aici.

| Celcestietot a răspuns:

Salut, Kevin! Te-ai dus foarte bine cu gandul la :,, o scoala pentru copii cu dizabilitati'', si ai avut dreptate, caci la asa ceva se refera. Uite aici un link care sa te ajute semnificativ :

http://www.isj-db.ro/......alaTgv.pdf

| siriusblack98 a răspuns:

De ce nu o intrebi direct daca tot comunici cu ea prin mesaje? Pana la urma a facut publica informatia asta daca a pus-o pe profil deci nu o deranjeaza daca ridici o intrebare. Oricum, scoala speciala in peste 90% din cazuri inseamna exact ce ai impresia ca este. Poate asta este motivul pentru care a ajuns sa foloseasca aplicatii de dating. Poate nu stii dar fetelor le este mult mai usor sa isi gaseasca pe cineva decat ne este noua baietilor. Sunt abordate mereu ata irl cat si pe retelele de socializare, nu este ca si cum ar fi nevoite sa caute pe aplicatii gen Tinder. In momentul in care o femeie cauta pe cineva acolo, ceva e dubios cu ea. Din cauza asta sunt atat de multe relatari pe internet despre intalniri cu persoane cunoscute online. Eu unul sunt patit si iti zic din experienta ca o disperata este disperata dintr-un motiv care nu iti va placea.

| Furnicuta000 a răspuns:

Poate are probleme cu auzul sau probleme locomotorii

| 120bulevard a răspuns:

Arata normal, dar poate avea dificultati locomotorii sau tulburari mintale daca urmeaza o scoala speciala, dar daca tie iti place de ea, ei ii place de tine, cine suntem noi sa te judecam?