| Bogdanel39 a întrebat:

Numele meu este Bogdan si mi-am facut un blog. Imi puteti spune cum fac sa intre cat mai multa lume? Multumesc anticipat Blogul meu este : http://pbdxxx.blogspot.com

12 răspunsuri:
| ahlrh a răspuns:

Uite... cum faci acum,
Prin PUBLICITATE!

| gatablog a răspuns:

Idei pentru promovarea blogului gasesti pe www.GataBlog.info.

Un mod simplu de a atrage cititori este prin adaugarea de comentarii pe alte bloguri. ATENTIE, sa fie comentarii la subiectul articolului, nu doar plasate asa pentru a-ti face reclama, altfel vei fi considerat SPAM si nu este bine pentru viitorul tau in blogosfera.

Cauta sa fii original in articole, scrie despre ceea ce stii tu mai bine, descrie pasiunile si experientele tale, fa-l interesant si vei atrage automat noi cititori zilnic.

| WR104 a răspuns:

Incearac sa colaborezi cu altii care au bloguri sau site-uri

| DianaDidi95 a răspuns:

Buna, Bogdan! Pai daca ai un e-mail trimite acest blog, despre care vorbeai, tuturor prietenilor tai, puneti-l la statusul de la messenger, posteaza-l pe anumite site-uri(hi5, facebook, tweeter, my space, chiar si la comentariile unui profil/poze de pe hi5/facebook!), ca lumea sa afle de el! Si unde iti vei posta link-ul poti lasa si niste detalii despre acesta, ca toata lumea sa stie despre ce este vorba si sa devina mai interesata de acest blog, pe care tu il vei descrie cat mai interesant, dar sa fie si adevarat ce spui! Fa-ti blogul mult mai bun de cat este acum, si vei avea mai multi vizitatori!
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Iepurila a răspuns:

Deci... Pe un blog de obicei postezi pareri de-ale tale. Nu stiri luate de pe alte site-uri. Iar cand o sa scrii tu cu adevarat un articol despre orice. Si sa il faci interesant o sa vina cititori care chiar sunt interesati. Nu blog pe care sa pui stiri. E penibil. Crede-ma. http://chiritagabriel.blogspot.com Acesta e blogul meu.:D

| VlyCas a răspuns:

Sa-ti faci reclama pe unde apuci :facebook,mess, si alte bloguri.

doar asa, sa-l imprastii din vorba in vorba.

si ca p.s. http://vampy.repetent.ro/ (blogul meu)

| Nevricoasa a răspuns:

Exista anumite site-uri unul este looker.com care fac publicitate la alte site-uri precum si la bloguri. Este gratis si poti sa te inregistrezi acolo.

Apropo uita-te si la blogul meu www.nevricosi.wordpress.com

| LauR3ntzyu a răspuns:

F-ai mai multe reclame! PE Facebook, hi5, pui la status, il bagi pe net etc. E asa fac si totusi fac destule afisari de pagina pe zi... Uita-te si la al meu http://blog-laurentzyu.blogspot.com. incearcal putin.

| Pompilica a răspuns:

Iti pui linkul la status...

| Bogdanel39 explică:

Va multumesc foarte mult! alte idei thinking