| ILoveMyFriendsSoMuch a întrebat:

O intrebare pentru metin2. DFau FUNULITZA. La seturi anti war, sahmy, sura, ninja. spuneti-mi ce trebuie pentru fiecare.De ex la setu anti ninja rez pumnal sageti otrava. Spunti`mi la toate inclusiv rez foc vant si fulger.

Răspuns Câştigător
| ErrorError a răspuns:

Warrior= aparare sabie si 2 maini
ninja= aparare pumnale, rezistenta la sageti, rezistenta la magie
sura=rezistenta la magie ff mult sura sunt bazati pe magie
saman= aparere clopot, aparare evantai, rezistenta la fulger, rezistenta la foc, rezistenta la vant, rezistenta la magie
Astea sunt toate big grin sper ca te-am ajutat

5 răspunsuri:
| Spike001 a răspuns:

War= aparare sabie/2 maini/piatra anti-war/tare impotriva war
ninja=2maini/arc/piatra anti-ninja/tare impotriva-ninja
sura=sabie/piatra anti-sura/tare impotriva-sura
shaman=evantai/clopot/aparare fulger/piatra anti-shamy/tare impotriva-shamanylor/
...ETC
si mai poti baga si semi-om

| ILoveMyFriendsSoMuch explică (pentru Spike001):

Ninja + 2 maini? Poate pumnal. Oricum de atunci stiu la ce folosesc alea cu fulger si vant... La pvm si pvm anti shaman

| anonimu33 a răspuns:

Cel mai bine pune tare impotriva ninja si sansa de aparare asta is cele mai tari

| KaZe_9113 a răspuns:

Error ti-a zis cam tot numai ca la sura iti trebuie si aparare sabie

| blu3hoit a răspuns (pentru KaZe_9113):

Intr-un fel ai dreptate dar doar daca te referi la sura AM, la sura bm nu conteaza apararea cu sabia... trebuie doar rezistenta la magie happy doar daca ataca din sabie, in rest la skill rez la magie happy apropo puteai sa zici error la rezistenta vantului aia e pentru padure sau alti mobi