| anonim_4396 a întrebat:

Salut, pot depune niste bani la banca cu permisul de conducere?
Buletinul meu este la poliție deoarece mi-am schimbat domiciliul, iese de-abia pe 27 mai si trebuie sa depun bani cuiva.
Multumesc

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da daca contul este pe numele tau si te cunosc cele de la ghiseu. Daca este vorba de contul altcuiva si vrei sa apara neaparat numele tau n-ai ce face. Ar trebui sa mergi la serviciul evidenta populatiei sa-ti dea un act provizoriu.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru meinteil):

Nu. Se da pe loc, cel putin in Bihor.

Răspuns utilizator avertizat
Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru meinteil):

Permisul nu este dat de la evidenta populatiei si de asta nu este recunoscut. Evidenta populatiei la noi este un serviciu care nu mai apartine de politie ci de Directia Generala a Evidentei Populatiei care este in subordinea Ministerului Afacerilor Interne dar separat de Directia Generala a Politiei. In tari precum SUA te poti legitima si cu permisul. La noi...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Permisul nu este considerat un document prin care te poti legitima