| Norbert97 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti un program cu care pot sa schimb ip-ul la PC? Am incercat Hotspold Shield mai inainte dar trebuie sa platesc pentru si cica pot sa folosesc 7 zile gratis dar vad ca au scos-o, infine. Am mai incercat Cyberghost la fel face, apoi NordVPN to asa trebuie platit. Chiar nici un program nu exista?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

IP-ul este dat de providerul tau de internet. Daca nu ai abonament fix, atunci IP-ul tau se schimba la fiecare conectare.

De pe internet se poate identifica IP-ul daca "se vede" direct. In caz ca semnalul este trecut prin alt server intermediar, atunci IP-ul se poate modifica acolo si vei putea fi recunoscut ca stai in alta parte a lumii.
Sunt cateva asemenea servere de "ascundere si transfer", dar se pot folosi doar cu browsere special-facute.
Asemenea browsere sunt "Tor" sau "SeaMonkey".

| bystefu a răspuns:

Iti recomand ghost vpn.

| GhostRider24 a răspuns:

Dacă e pentru browsing, încearcă cu TOR.

| SubZeroNexii a răspuns:

Daca vrei un vpn gratis încearcă vpngate. Servere-le sunt din toată lumea făcute de voluntari.