| loeder23 a întrebat:

Am o nelamurire in legatura cu G2a. Stiti bine ca exista functia g2a shield pentru ca daca un cod al unui joc nu este bun, banii ti se inapoiaza. Ei bine, am cateva intrebari in legatura cu g2a shield :
1) Este un scam (iti iei teapa )? Adica chiar daca ei zic ca o sa-ti dea banii inapoi, tu tot nu o sa poti da refund jocului? Ca sa stiu daca sa mai iau g2a shield.
2) M-am informat pe Youtube si cineva zicea de o plata lunara fiindca in primele 30 de zile e gratuit g2a shield. Ce este aia?
3) Am mai auzit de un abonament g2a shield. Vreau sa stiu cat mai multe despre orice e legat de g2a shield.
4) Pentru a putea folosi g2a shield cand cumperi un joc trebuie doar sa bifezi casuta aceea cand dai sa cumperi jocul, nu? Este cu totul altceva decat ce ziceau ei despre aia cu 30 de zile Free apoi trebuie sa platesti nu stiu cat lunar? Vreau sa stiu daca in momentul in care bifez acea casuta imi fac un abonament.
Deci eu chiar nu stiu cum stau lucrurile cu acest g2a shield. Va rog sa-mi spuneti cat mai multe despre el ca sa stiu ce fac. Daca voi bifa casuta respectiva cand cumpar jocul, va trebui sa imi fac un abonament g2a shield si sa platesc lunar sau o sa platesc doar pentru acel produs pe care il iau? ( o data il iau, deci o data il platesc, nu lunar? ). Daca vreau g2a shield si cumpar jocul si nu e nimic cu acea chestie lunara e bine. Dar ce e ala abonament g2a shield si prin ce se diferentiaza de bifarea acelei casute? what? Spuneti-mi, va rog mult crying(

4 răspunsuri:
| TheCriterion a răspuns:

1) Nu este scam dar in mare parte daca nu cumperi shield la jocurile mai scumpe vei primi un cod folosit[esti "obligat " sa il cumperi]

2)Da exista acea oferta dar nu mai tin minte sigur daca iti trebuia card de credit adaugat pentru a primi acel "cadou"

3)Platesti lunar o suma de bani si in caz ca primesti un cod folosit sau care nu merge primesti unul care merge

4)Din ce imi aduc aminte daca aveai shield nu mai trebuie sa bifezi casuta sau ceva asemanator.

Eu sincer iti zic sa nu folosesti G2A never ever, este o companie care castiga bani prin scam.Majoritatea jocurilori si obiectelor din g2a au fost luate prin scam. Intra si asculta ce zice
https://www.youtube.com/watch?v=cac0ACHux-Q

| loeder23 explică (pentru TheCriterion):

Deci, sa inteleg ca la 3), diferenta dintre acea plata lunara g2a shield si acea casuta pe care o bifez cand iau un joc este ca la acea plata lunara ei iti vor da un cod bun daca nu merge primul, iar la acea casuta doar banii inapoi?

| TheCriterion a răspuns (pentru loeder23):

Ambele fac acelasi lucru doar ca poti avea abonament lunar sau sa folosesti doar o data[casuta].
Din cate stiu nu iti poti lua banii inapoi, doar sa primesti alt cod.

| loeder23 explică (pentru TheCriterion):

Daca e mai astept reduceri pe steam, sau nu stiu, pentru ca imi iau gta v dupa examen. Nu prea sunt de acord cu ce ai spus despre g2a, si anume ca sa nu am incredere in ei, fiindca am mai luat jocuri de pe g2a, si intr-adevar, unele coduri nu au fost bune, dar g2a shield il activez la sume mari, cum e gta v. O sa mai astept pareri si o sau dau raspunsul castigator