| oVENsiv a întrebat:

Se poate sa sparg un bec cu propriile maini?
-Cand zic "bec" ma refer la bec clasic, incandescent, cu filament (cred ca ati inteles la care ma refer).
-Cand zic "cu propriile maini" incerc sa spun "din greseala", nu folosind toata forta sau ceva de genul.
Mi-a trecut prin cap intrebarea mai devreme, cand schimbam un bec si iesea mai greu din locas. In momentul acela a trebuit sa il strang mai tare si ma temeam sa nu il sparg.

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

De obicei se sparg destul de greu, dar daca au un mic defect s-ar putea sa se sparga, daca e nevoie sa fortezi un bec pune-ti macar niste prosoape pe mana si prinde-l asa, sa fii sigur ca nu o sa te tai daca se sparge.