| Alexutzu27 a întrebat:

Salut, stie cineva ce beneficii are o persoana cu handicap grav imobilizat in scaun cu rotile În Marea Britanie la pensie si daca poate munci?
Si ce suma primește?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E la mare modă să fie cărati handicapați acolo, special pentru a cerși, sper că nu asta e intenția

| sierra1 a răspuns:

Rog atenționati userul pentru limbaj de cârciumă

| oSalamadra a răspuns (pentru sierra1):

Mai bine limbaj de cârciumă decât atitudine infecta că a ta

| doctorandus a răspuns:

Beneficiile sunt in general rezervate cetatenilor britanici.

| MrAM a răspuns:

Depinde.
Depinde de acea persoana daca vrea sa aplice pentru beneficii.
Depinde ce drepturi are acea persoana in Marea Britanie, in special acum cu Brexit-ul. De muncit se poate si in scaun cu rotile, depinde de persoana si de obiectivele acesteia.