| cqzwyn a întrebat:

Stie cineva daca se poate aplica lavabil peste var fara a da jos varul inainte?

Răspuns Câştigător
| 123erty1 a răspuns:

Nuuuuu! nici sa nu incerci ca iti faci de lucru pentru ca tu dai cu amorsa si dupa ce se usuca tu vi cu trafaletul si se ia pe el varul si numai tiganie cel mai bine este sa razui varul jos, ii uzi cu apa si sapun cu bidineaua sau cu ce crezi tu ca faci mai bine si il lasi sa se inmoaie 5 min si dupa aceea dai cu spaclu si cain branza merge sper ca ti-am fost de ajutor.

4 răspunsuri:
| cqzwyn explică:

Dar daca dau doar asa provizoriu sa ma tina pana vara viitoare?

| anonimatic a răspuns:

Trebuie dat jos varul normal inainte. happy

| Bihter a răspuns:

Da,daca este var lavabil merge, dar daca este var normal inainte de noul strat trebuie sa dai cu amorsa

| andrey96u a răspuns:

Sal! trebuie dat jos varul inainte de aplica lavabil, pentru ca daca aplici lavabil peste var de la un timp va cadea jos cu tot cu var! am patit-o si eu! funda?