| Mihaiboy40 a întrebat:

Salut.stiti vreun site de unde as putea downloada direct3d pentru windows 7 ca sa-mi mearga jocurile? Ca am incercat eu sa downloadez si sa instalez direct x dar nau mers le am pe deskopt.

2 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Win 7 vine cu directx 11, nu ai ce instala.Verifica:run\dxdiag\sistem si afisare, la afisare vezi daca direct3d e activat.

| Allkin a răspuns:

Http://www.microsoft.com/......ation.aspx

Il descarci in caculator nu dai sa-l deschida direct.intri in folderul unde l-ai salvat.click dreapta, "run as administrator", instalezi.
Ca sa-ti mearga jocurile bine, asta presupunand ca ai un pc puternic updateaza driverele placii video.bafta