| Bărbieru_Cosmin_1997 a întrebat:

Sunt din Ploiesti. Ajutati-ma si pe mine, va rog. Trebuie sa ajung de la gara de nord a Bucurestiului ..pe Bulevardul expozitiei 1b. Ce metrou trebuie sa iau?

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu metroul ci autobuzul 105 in directia P-ta Presei.

| Bărbieru_Cosmin_1997 explică (pentru andreia67):

Multumesc mult!

| andreia67 a răspuns (pentru Bărbieru_Cosmin_1997):

Vad ca adresa este la universitatea romano-americana. Cobori din 105 la statia cu acelasi nume (Universitatea Romano-Americana). La gara 105 are 2 statii: pe B-dul Dinicu Golescu vizavi de gara (comun cu 123, 178, 282) respectiv pe cal. Grivitei tot vizavi de gara (e in fata Bancii Romanesti parca, statia e comuna cu 65, 86 si 282).