| stelistu720 a întrebat:

Sunt grele functiile la matematica de clasa a8-a? eu am trecut acum in a8-a

5 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

Păi o să fie cam greu ţinând cont că întra 8-a o să aveţi examenul acela. Dar dacă înveţi nimc nu e greu. tongue Baftă.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Mie mi s-au parut usoare.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Usoare, fii atent la ore si nu vei avea probleme.

| Manuela18 a răspuns:

Depinde de tine si daca intelegi ce-ti preda profesorul Mie nu mi-a placut matematica si mi s-au parut grele. Imi pare rau acum ca nu am fost mai atenta la functii, nu par grele daca stii metodele de calculare. Doar fii atent in clasa si fa-ti temele si o sa-ti para usoare.

| Hotmama12 a răspuns:

Functiile de clasa a8a sunt cele mai usoare. Cel putin asa mi s-a parut mie, in a11a cand am facut din nou functii si am vazut cat de complicate sunt, mi-am dorit sa fiu din nou clasa a8a. Toata smecheria e sa inveti metodele si sa fi atent in clasa si nu vei avea problemewinking