| BoMBoNeLuLTaURoZ a întrebat:

Salut, sunt in clasa 5 a si la scoala trebuie sa povestesc o carte pe derost, ma puteti ajuta si pe mine cu o carte expresiva si frumoasa, Dar sa nu fie prea mare de vreo 120 pagini. Ma puteeti ajuta?
Multumesc din inima

1 răspuns:
| iTami a răspuns:

Lilly of the Valley - Lena Turner si Misterul Fratelui Disparut. E o carte f. frumoasa, de 170 pagini, am citit-o intr-o zi, si in plus poti vedea cum scrie un copli de 14 ani. O carte plina de actiune si suspans, si expresiva, mi-a placut f. mult, si nu costa decat 20 lei happy.