| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai am aflat ca la bazinul unde vreau sa merg nu se poate intra decat cu slipi. Eu am shorti si chiar nu inteleg care e diferenta. Daca voi stiti cumva, puteti sa imi explicati si mie? Multumesc.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate e doar o notiune generala care se refera la costumul de baie.

Dar e ok sa vii doar in slipi, pentru ca cine stie ce "romanasi" mai vin cu shorti purtati prin metrou sau pe la vreun gratar si pe care au uitat sa ii spele.