| andreealitllesmileAndreea a întrebat:

Am comandat niste produse de pe site-urile www.haircare.ro si www.altex.ro si vreau sa le returnez ( va rog nu intrebati motivul, ca nu voi raspunde). Si nu gasesc pe nici unul din aceste site-uri cum sa le returnez si cat timp mai am la dispozitie si toate detaliile. Daca aveti experienta in cumparaturile online, ma puteti ajuta va rog? Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu ai cautat cu rabdare informatia necesara tie! Site-urile celor doua precizeaza termenul de 14 zile de la primirea coletului si modalitatea de returnare:
*Haircare: http://www.haircare.ro/termeni-si-conditii/--- citeste "politica de retur"
*Altex: http://www.altex.ro/renuntarea-la-cumparare/

| WhOo a răspuns:

Am comandat si eu ceva de pe altex acum 2 ani doar ca nu era exact ce-mi trebuia mie din pacate ( era o componenta PC ) si i-am batut la cap 2 saptamai ca vreau sa-l returnez am bagat niste motive puierile si dupa 2 saptamani de trimis e-mail-uri zilnice mi-au trimis un curier sa-mi ridice pachetul si mi-am primit banii intr-o saptamana. Termen de returnare este de 30 de zile de la cumpararea produsului.