| krt0f1oR a întrebat:

Am facut cont un cont de Netflix Premium o luna gratuit, iar dupa ce s-a dus luna mi-a luat bani de pe card chiar daca am dat cancel.Ce pot sa fac? Dau Funda.Am nevoie de raspuns urgent.

Răspuns Apreciat de Editori
| Ssssmokin a răspuns:

"Thus, if you cancel Netflix "AFTER" the free trial, you're already too late, as the irreversable charge would already have taken place.
If you want to cancel your Netflix account and not get charged, it is critical that you cancel it "BEFORE" the free trial ends, not "AFTER." - Quora
Deci trebuia sa ii dai cancel inainte sa iti expire "Free trial", nu dupa, ca sa nu iti ia banii. Daca insa ai dat inainte si tot ti-a luat banii, poti sa contactezi asistenta de la Netflix: https://help.netflix.com/ro

| krt0f1oR explică:

Treaba a fost ca nu era cardul meu, ci al unui prieten, dar se pare ca fratele lui nu știa cand expira luna gratuită și a intrat si după deoarece eu am dat "cancel membership".

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Trebuia dat cancel inainte sa se termine perioada de proba, primesti chiar si un mail inainte.

| mihai69 a răspuns:

Ai dat cancel DUPĂ ce a trecut termenul de anulare gratuită.
Nu mai ai ce să faci.

| Zaygon a răspuns:

Banii nu cred ca ii mai vezi. Poti anula abonamentul stergand cardul.

| TheCrusader a răspuns:

Trebuie sa dai cancel inainte. Acuma scoate-ti cardul si incearca sa te bucuri si de luna asta pe care ai platito.

| laeimbrea a răspuns:

Nu ai cum să recuperezi banii...

| krt0f1oR explică:

A intrat fratele unui prieten dupa ce a expirat luna gratuita.Eu am dat Cancel dinainte, am verificat de mai multe ori. Oricum nu era pe cardul meu.Am intrebat pentru acel prieten.