| DarKKneSS a întrebat:

Am intalnit o problema cand dau sa aprind PC porneste si dupa 5 minute de functionare intra in standby acest standy nu este din Windows(hibernare) si nu se mai aprinde se inchide monitorul (becul din verde devine portacaliu).Il inchid de la butonul shut down si il las 5 minute dupa cand il aprind iar sta 5 minute si dupa iar intra in standby.Am schimbat windows-ul l-am curatat de praf.

Procesor: Intel Pentium dual core 1.80

Ram:2GB RAM DDR2

Placa de baza:MSI MS 7387

Placa video: AMD HD 5450 SERIES.Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| VladyXR a răspuns:

Salut DarKKneSS.Pentru inceput iti dau niste sfaturi simple.Du-te la un specialist IT si spune-i problema ta.Din cate stiu problema poate fi de la RAM ca el nu e bagat corect, vezi si tu ce-i cu RAM si du PC-u la un specialist IT.

1 răspuns:
| ryzoO0 a răspuns:

Incerca sa nu il mai inchizi mereu din buton se inchide din start si dul la un service IT iti vor rezolva problema.