| DarKKneSS a întrebat:

Am intalnit o problema cand dau sa aprind PC porneste si dupa 5 minute de functionare intra in standby acest standy nu este din Windows(hibernare) si nu se mai aprinde se inchide monitorul (becul din verde devine portacaliu).Il inchid de la butonul shut down si il las 5 minute dupa cand il aprind iar sta 5 minute si dupa iar intra in standby.
Procesor: Intel Pentium dual core 1.80
Ram:2GB RAM DDR2
Placa de baza:MSI MS 7387
Placa video: AMD HD 5450 SERIES.Va rog sa ma ajutati!

11 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Instaleaza tune up. e free 15 zile daca il descarci de la pagina fabricantului. fa toate optimizarile ce iti indica programul, intre care spre final o sa-ti analizeze hdd inclusiv. vezi ce schimbari sunt. de asemenea, in functie de sistemul operativ folosit e indicat sa ai actualizarile de baza, deci windows sa fie activat.

| DarKKneSS explică (pentru gelu1970):

Am instalat ala TUNE UP!

| dadionetwothree a răspuns:

E hardul
asa face si al meu, cand are toane.

| DarKKneSS explică (pentru dadionetwothree):

De exemplu acum functioneaza nu s-a inchis de o ora..Si care ar fi solutia?

| dadionetwothree a răspuns (pentru DarKKneSS):

Eu am ignorat problema, nu l-am folosit ceva timp si acum merge, daca stau mai mult pe el, pac, intra in standby.

| DarKKneSS explică:

Tot se inchide chiar daca am instalat tune up nu a gasit nimic in neregula

| gelu1970 a răspuns (pentru DarKKneSS):

Ce folosesti? xp, 7 sau 8?

| DarKKneSS explică:

7 folosesc dar am avut xp

| DarKKneSS explică:

Cand intra in standby nu pot face nimic doar sa-l inchid fortat(sa tin apasat pe butonul shut down) sa-l las 5 minute si sa-l pornesc din nou.Mentionez ca atunci cand intra in standby ledurile de la butoanele de pe unitate nu se mai aprind.

| PamPam123 a răspuns:

Reinstaleaza wind.

| DarKKneSS explică (pentru PamPam123):

Am reinstalat windows l-am curatat de praf si tot la fel face.