| EyesBaLL a întrebat:

Am o intebare,
Mi-am cumparat o masina cu telecomanda "I can drift" de la real-Arad...merge super... dar are o problema:
Nu merge la distanta asa mare, numai cand antena de la telecomanda e la antena de la masina.
Puteti sa ma ajutati...

3 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Este vorba de puterea de emisie a emitatorului.Cauta sa aiba baterie noua.La masinuta daca poti sa ai maresti antena ar fi ideal, la fel si la statia de telecomanda o antena mai lunga telescopica ajuta mult.Insa nu prea este bine sa te joci la distanta mare 10-15 metri ca pierzi tot farmecul jocului si poate sa ai creasca picioare(sa iti fie furata). Succes

| EyesBaLL explică (pentru traveler):

Dar mai am o masinuta r/c care merge mai departe...
Ar merge daca as schimba antena de la el?

| EnglandGB a răspuns:

Du-te si schimb-oo! cat mai repede