| ___iAho a întrebat:

Salut TPU. Am o intrebare. Eu trec acum pe clasa a9-a, asadar merg la alta scoala. Scoala incepe abia pe 11 septembrie, iar intrebarea mea este: pana in acea data, ma pot duce in continuare gratis cu trenul?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Da, poti circula gratuit cu trenul pana la inceperea noului an scolar. Dupa 11 septembrie, trebuie sa ai grija sa ti se vizeze carnetul de elev pentru Anul Scolar 2023-2024. big grin

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Pai vei avea gratuit până în clasa a XII-a cu condiția vizării carnetului anual, daca nu mă înșel, și la facultate s-a dat lege ca transportul feroviar sa fie gratuit, deci da

| adryang78 a răspuns:

Chiar dacă ești în vacanță, ești elev, deci da. Presupun că ai carnetul de elev vizat de școala la care ai fost până acum.

| NarcisCorneliu a răspuns:

Beneficiezi de gratuitate pana la incheierea liceului. Bineinteles, sa fie vizat.