| Kingston3 a întrebat:

Am o mare (mica) intrebare. PC-ul meu are pe el placa de baza P5PE-VM de la ASUS imi puteti spune daca pot schimba ceva de pe ea sau toate componentele sunt pe ea si daca sunt ce placa de baza buna, dar sa zicem nu foarte scumpa imi recomandati?

1 răspuns:
| RS4 a răspuns:

Placa de baza e singura, are doar audio si lan onboard, unele si video! memoriile ram, procesorul, hard disk-ul si placa video se conecteaza la acea placa de baza! deci tu poti schimba una sau mai multe componente, dar care sa se potriveasca placii de baza! tu ai video pe AGP, iar placile noi au pe pci express, oricum te costa ceva bani daca vrei sa schimbi placa de baza, iti vor trebui probabil memorii si placa video, si un alt procesor daca nu iei o placa de baza care sa suporte acelasi tip de procesor care il ai acum (LGA 775)! bafta!