| andreasnemes a întrebat:

Salut mi-ar merge un radeon hd 4650 pe urmatoare configuratie:
Procesor:Intel celeron d 3.06 ghz
Ram 1 gb ddr
Placa de baza Asus P5PE-VM
Sursa:360W reali

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Merge,dar ramul este insuficient, la care se adaugă și FSB-ul plăcii de bază care e slăbuț=> riscul ca placa video să devină latentă. Succes

| andreasnemes explică (pentru DeyCj):

Daca bag 1.5gb cum ar merge?

| DeyCj a răspuns (pentru andreasnemes):

Un sistem decent de gaming se pretează la un minim 4 Gb ram, un dual core de minim 2 gz și o placă video de 1 Gb pe Gddr5 compatibil Dx11 sau mai nou.
Eu în locul tău daca aș avea 3 sloturi de ram disponibile pe placa de bază aș pune 1 modul de 1 Gb(presupunând că îl am deja) iar în restul 2 X 512 Mb că sunt mai ieftine(cele pe 400 mz), adică 2 Gb ram, că ceva îmi spune ca placa ta de bază nu știe de dual chanel(sunt modele pe ddr care știu de dual chanel dar sunt destul de rare)ceea ce iară este un minus.

| SouLIce a răspuns:

Da merge

| FatUglyVirgin a răspuns:

Da merge are slot pcie