| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica problema cu o geaca din imitatie de piele ( 30% POLYESTER, 70% P * U ) imblanita oarecum, s-a murdarit acea blanita si nu stiu cum ar trebui spalata fara sa stric materialul. As dori sa o spal in casa deoarece nu am cum sa apelez la o curatatorie.

Informatiile de pe eticheta :
-Wash Low Temperature (30* C )
-Low Lron
-Do not Bleach
-Do not Tumbleory

Răspuns Câştigător
| BBEgirl a răspuns:

Poti cauta un spary special de indepartare a petelor, insa cel mai bine, desi ai zis ca nu ai cum sa apelezi la curatatorie, ar fi sa o duci acolo. E mai sigur decat sa o strici din greseala. Succes!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O intorci pe dos si bagi in masina la program economic cu alte colorate sa nu stea juma de ora de pomana.

| Apokales a răspuns:

Si totusi ce s-ar intampla cu imitatia de piele daca o bag la masina de spalat la 30* C fara detergent? Desi are " P " deci imi sugereaza s-o curat doar chimic?