| Addaa1998 a întrebat:

Am o rugaminte...

Cine are sau stie bancuri de oricefel si ghicitori cu raspunsuri cu tot!

Dau funda celui care scrie cat mai multe...

Merci!

Răspuns Câştigător
| ReSp3c7 a răspuns:

Niste moldoveni la jocurile olimpice. Proba de caiac-canoe.Astia asezati
langa mal.
Trece echipajul de pe locul 1, moment in care moldovenii incep sa strige:
- Mu’ii ba! Chizda matii!
etc. Nici un raspuns. Trece echipajul de pe locul 2. Moldovenii iar:
- Sa va fu`tim ma! M’uii! Etc..nici un raspuns. Trece echipajul de pe
locul 3. Moldovenii striga:
- M’uii ma! Chizda matii! Echipajul de pe locul 3 riposteaza:
- Ba a matii ba! La care moldovenii exclama extaziati:
- Aştia sunt băăă! HAI ROMÂNIA!

Un betiv intra intr-o farmacie si urla: – Da-mi un prezervativ, ACUM! Farmacista: – Mai decent va rog. La care betivul isi scoate p*** si intreaba destul de calm: – Aveti hainute pentru acest bebelus?!

Un tigan pe front! Colonelu’: – Fratilor sa luptam toti pana la 1. Tiganu – Asa mancatias poate la doua ne culcam si noi.

Eram afara cand seful si-a parcat BMW-ul nou nout si i-am spus: "E tare de tot masina asta, sefu’!" "Ei bine" mi-a spus in timp ce o admiram "daca o sa faci eforturi, muncesti din greu si o sa stai peste program…la anul’ o sa am una si mai tare!"

Intâlnindu-se cu un prieten, Bulă se laudă:
- Am casă nouă!
- Cu câte camere?
- Trei, plus bucătărie, cămară, debara. Să vezi ce baie frumoasă!
- Are şi bideu?
Neştiind despre ce este vorba, Bulă răspunde diplomatic:
- Ca să fiu sincer, bideu... aşa şi aşa!

Bula este intrebat de superior:
– Bula, ce este patria?
– Nu stiu.
– Gheorghe ce este patria?
– Patria este mama mea.
– Corect. Bula ce este patria?
– Patria este mama lui Vasile.
– Idiotule, patria este si mama ta, ai inteles?
– Inteles.
– Ce ai inteles?
– Ca sunt frate cu Gheorghe

Merge Bula la un prieten si zice:
-Ma maine e inmormantarea soacra-mi si zi de munca.Ce trebuie sa fac sa merg la lucru sau la inmormantare?
-Pai sti cum se zice:intai munca, apoi distractia.

Bula are un fratior si copilul plange toata ziua si noaptea si nu lasa pe nimeni sa se odihneasca. Bula ii spune mamei sale:
-Mami, e adevarat ca fratiorul meu a venit din cer?
-Da, fiule.
-Nu ma mira ca l-au alungat!

Bula lipseste 3 zile de la scoala si cand vine invatatoarea il intreaba:
-Bula,de ce ai lipsit?
Bula:
-Pai,a murit bunica ca a calcat-o tractorul pe deget.
Invatatoarea:
-Dar, Bula, din asta nu se moare.
-Stiu, dar il avea in nas.
Bula mai lipseste 3 zile.
-Bula, de ce ai lipsit iarasi? zise invatatoarea.
Bula:
-A murit mama ca a calcato tractorul.
Bula mai lipseste inca 3 zile.
-Bula,de ce ai lipsit?
-Acum a murit tata ca la calcat tractorul
-Dar,tu Bula ce faceai in timpul asta?
-Ma plimbam cu tractorul.

Se duce bula la tata lui si il intreaba?
Bula:Care e diferența dintre bogăție si saracie.
Tata:
Bogăție-Iaht, șampanie, gagici.
Saracie-Dacie, sifon, mama ta

Micutul Bula intra in dormitorul tatalui sau, exact cand acesta se pregatea sa-si puna un prezervativ. Surprins, tatal incearca sa se ascunda aplecandu-se si prefacandu-se ca se uita dupa ceva sub pat.
- Ce faci, taticule? intreaba Bula
- Eeeee? Am vazut un sobolan sub pat.
- Si vrei sa-l ***?

Bula era la bloc.El obosit.Si a rugat pe cineva sa ii urce dulapul pana la etajul 10. A trecut ceva timp pana bula ii zice la om:am doua vesti una buna si una rea.Zio pe cea buna ca nu mai pot.Cea buna e ca am ajuns la etajul 9.Si cea rea? Am gresit blocul.

IN STATIA DE AUTOBUZ
Bula vede o femeie insarcinata si se gandeste sa o intrebe ca vea naste.O fata sau un baiat.
Bula:-Nu va suparati, ce asteptati?
Femeia:-Un Autobuz.
Bula(in gandul lui)worriedi-a traso cu MEGATRONcrying

Bula o viziteaza pe soacra-sa la spital.
-Cum iti merge, mama soacra?
-Tot astept ca bunul Dumnezeu sa ma cheme la el...dar pesemne ca m-a uitat...
-Fii fara grija, cum plec de aici, ma voi duce la biserica si o sa-i aduc aminte...

Bula cu Bubulina, intr-un moment de tandrete.
- E adevarat ca pisicutele sunt alintate, nu fac nimic toata ziua si sunt necredincioase?
- E adevarat, pisicuta mea."

La ora de muzica profesoara ii pune pe elevi sa deseneze un obiect pe tabla si apoi sa fredoneze un cantec despre acel obiect.
Mai intai iese la tabla o eleva care deseneaza o floare si fredoneaza 'Floricica din ponoare'... Apoi, un elev deseneaza o chitara si cinta 'La chitara romana'...
In tot acest timp, Bula era foarte agitat si zgomotos, tot cu mana pe sus. Induplecata de insistenta sa, profesoara ii zice:
- Hai, Bula, deseneaza si tu! Dar sa nu te indemne Aghiuta sa desenezi vreo porcarie, ca te dau afara si nu te mai primesc niciodata la ora mea!
- Bine, doamna profesoara!
Bula iese la tabla si deseneaza un organ sexual barbatesc, si inca cu toate detalile... Cand -in sfarsit- profesoara priveste desenul se enerveaza si striga:
- Iesi afara, porcule si nerusinatule!
Dar Bula zice:
- Pai, si depre asta se poate canta, doamna profesoara!
- Ei, asta-i acum! Cum, mai, Bula?!?
- Pai, asa: 'Cine te-a facut pe tine, Tudorito lele?'

Bula apare la scoala cu o buza umflata ca o gogoasa. Invatatoare, ingrozita de ceea ce vede, il intreaba cu real interes:
- Ce-ai patit, ma', Bula?
- Pai, doamna invatatoare, ieri am fost cu tata la pescuit si, la un moment dat, mi s-a asezat o viespe pe buza...
- Vai, saracul de tine! Si, te-a piscat?!?
- Nu, doamna! A omorat-o tata! Cu vasla!

Bulă cade de la etajul 4. Vin vecinii:
- Domnule, aţi păţit ceva?
- Nu.
Se scutură Bulă şi vrea să plece dar este oprit de vecini:
- Domnule ce meserie aveţi?
- Sunt paraşutist.
- Şi unde vă este paraşuta?
- E sus în casă, de unde am cazut eu, o bate bărbat-su de-o rupe.

Bula era pe moarte... Si Moartea ii zice:
- Bula, da-te jos de pe mine!

Merge bula cu un pistol într-un club şi începe să strige :
– Cine s-a culcat cu nevastă-mea?
Nu zice nimeni nimic. Bula mai strigă o dată:
– Cine s-a culcat cu nevastă-mea?! Începe unul să râdă.
– Ce e aşa amuzant?
– Nu ai destule gloanţe…

Bulă moare. La poarta raiului este întâmpinat de Sf. Petru :
- Bine ai venit în Paradis, aici nu găseşti muncă, şcoli, spitale.Nu găseşti bani [...]
- Oh, România...

bula o suna pe bubulina :
-Draga ce preferi,bananele sau capsunile?
-bula esti la piata?
-nu... la farmacie

Bula a visat ca a fost omorat. Dimineata cand se duce la servici o femeie ii zice:
-Frumosule, eu pot sa-ti fac visele realitate!

Bula suna la pompieri:
-Alo pompierii?
-Da,care este problema?
-Imi arde de joaca

Strula il vede pe bula ca e arestat si-l intreaba:
-de ce te-au arestat?
-ca m-am uitat la basescu
-pai toata lumea se uita la el
-poate se uita dar nu prin luneta

Profesorul: George Washington nu numai ca a taiat ciresul tatalui sau, dar a si recunoscut ca a facut-o. Acum, Bula, de ce crezi ca tatal sau nu l-a pedepsit?
Bula: Pentru ca George inca mai avea toporul in mana.

Bula intr-o zi ii spune mamei sale:
-Mama,ieri,dupa ce ai plecat,a venit o blonda buna acasa si tata a dus-o in camera si...
-Si spune-o cand e taicato de fata.
Trece ceva vreme si vine tatal sau acasa:
-Bula,nu ai ceva sa ii zici la mama?
-Mama,ieri,dupa ce ai plecat,a venit o blonda buna acasa si tata a dus-o in camera si a trantit-o jos cum te-o trantit pe tine postasul!

Bula:
-"Tată, am de gând să-mi bag un cercel in nas. Ce crezi?".
Taica-su:
-"Cred ca o sa te ajut sa-ti faci bagajel

Bunica îi cere lui Bula, sofer neexperimentat, sa bage masina în garaj.
-Bula, baga te rog masina în garaj...
-Bula, te-am rugat frumos sa bagi masina în garaj!
Dupa alte câteva zeci de minute :
-Bula, ai bagat masina în garaj?
-Da, toata partea dreapta.

Bula era in ora. invatatoarea intreaba pe copii:
-Ce avem de la o oaie?
Copii:lana
Ea din nou:
-Si de la un caine?
-Paza.
Doamna invatatoare il intreba si pe Bula:
-Ce avem de la o vaca?
-Teme pentru acasa.

Profesoara:
- Dacă iti dau 2 iepuri, si inca 2 iepuri, şi inca 2 iepuri, câti iepuri vei avea Bulisor? Bulisor:
-Sapte, doamna profesoara! Profesoara nervoasa:
-N-ai inteles Bulisor, fii atent:
-Daca iti dau 2 mere, si inca 2 mere, si inca 2 mere, cate mere vei avea Bulisor? Bulisor:
-Sase doamna profesoara! Pai vezi, si atunci de unde dracu ti-a dat tie 7 iepuri? Bulisor:
-Pai mai am unul acasa doamna profesoara!

Se intalneste Bula cu un prieten.
- Ce faci Bula, cum iti mai merge?
- Bine, am intrat in afaceri cu un cumnat, am deschis un magazin.
- Da? Cu ce?
- Cu ranga.

-Mai vecine, sunt obosit-mort!(zice Bula)
- Da' ce-ai patit?
- S-a luat unu' de sora-mea si statea cam la 10 km si m-am dus PE JOS sa-l bat.
- Aoleu, si te-ai intors tot pe jos?!
-Nu cu salvarea!

Bulă se apucase de box. În primul meci, a fost descalificat pentru că era superstiţios si ascunsese în mânuşă o potcoavă.

Trece Bula pe langa o duduie ce isi plimba catelul:
-Faina javra, dar nici cainele nu e rau!

Bula tragea de o tipa sa o bage in boscheti si sa o violeze.
Gagica incepe sa strige:
-Ajutor! Ajutor!
Bula:
-Ho fa ca pot si singur!

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Addaa1998 explică:

Hmm sa nu uitam de ghicitori!
merci TPU

| Addaa1998 explică:

Si ghicitori va rog!

| Tabaldak a răspuns:

Bancuri, asa hai sa incepem sa te inveselim:
1.

+102

-60
Bula in armata isi apara frontul. Vine comandantul si il intreaba:
-Bula ce este patria?
-Patria este tara noastra.
-Da Bula da mai mult. Ia zi tu Vasile.
-Patria este mama noastra.
-Ia zi si tu Bula ce e patria?
-Patria este mama noastra.
-Si ce ai inteles din asta?
- Ca sunt frate cu Vasile.
2.La consultatie:
-D-le doctor acum 1 an mi-ati recomandat sa ma feresc de umezeala ca sa evit reumatismul
-Si?
-Am venit ca sa va intreb daca as putea sa fac o baie?
3. Bula in armata.Deodata un soldat este impuscat.Toti ceilalti erau ingrijorati ne stiind cum sa zica familiei. Bula le spune:
-Stati linistiti ca le zic eu.
Ajunge Bula acasa la soldat si suna la usa.Nevasta iese sa deschida usa. Bula spune:
-Vaduva lui Marin Popa?
-POFTIM?! NU SUNT VADUVA!
-Pe pariu?
4.

+49

-8
Bulă la şcoală este rugat să recite o poezie pe care trebuia să o facă acasă bazându-se pe rimă. Şi începe:
– "Foaie verde barabulă / Stau în apă pân’ la brâu!"
– Bine Bulă, dar unde îţi este rima? întreabă învăţătoarea!
– In apă, doamna învăţătoare!
5.În Epoca de aur, Bulă ajunge la şcoală, ora de muzică. Profesoara:
- Copii, pregătiţi instrumentele!
Bulă deschide cutia viorii, dar o închide repede. Profesoara observă, se apropie, deschide cutia şi vede o mitralieră…
- Bulă, ce faci cu mitraliera la şcoală!?
- Eu, ca eu, să văd ce face tata cu vioara la congres!

Mai multe bancuri pe: http://www.mioritice.com/bancuri/categorie/bula-la-scoala/