| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Am și eu o întrebare, peste doua săptămâni o sa plec in Franța in vizita la o cunoștință. Nu am făcut vaccinul, acum vad ca este prea târziu sa-l mai fac, din câte am citit trebuie sa treacă 2 săptămâni de la a doua doza ca sa fie valid vaccinul, îmi rămâne doar sa fac testul, întrebarea ii când o sa ajung in Franța o sa trebuiască sa stau in carantina cumva? Dar la întoarcerea in România? Multumesc!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Momentant Romania e tara verde asa ca este suficient sa ai un test PCR daca nu esti vaccinat.
dar cine stie peste 2 saptamani ce va fi

| dinaprilie a răspuns:

Salut, daaa ambasada ce spune. Mergi cu avionul? Intreaba la agentia de bilete. Din experienta lunilor trecute care au fost mai grave eu am stat in carantina la ajungere acolo pentru 2 sapt pentru ca no test no vacc. Altfel eram liber...