Întrebare recomandată | Edward_Yuli_2002 a întrebat:

Am și eu o întrebare. Pot achiziționa un bilet pentru tren la preț redus doar cu poza carnetului de note?
DAU FUNDA!

15 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia-ti adeverinta de la scoala!

| Adry05 a răspuns:

Nu prea cred. Depinde si de ce controlor nimeresti, daca e vreunu mai strict nu cred ca ti-ar accepta, se cam cer acte originale in marea majoritate a timpului.

| mihai69 a răspuns:

Teoretic, nu (cu exceția cumpărării on-line). Dar chiar dacă ai putea (sau dacă îl iei on-line), în tren când vine controlorul trebuie să vadă actul original, nu poze.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Esti asa frumos?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, doar pe net poti

| Alexul99 a răspuns:

Din cate stiu eu se poate doar cu carnetul de note, dar s-ar putea sa iti trebuiasca o adeverinta eliberata de scoala unde inveti, mie mi-a cerut-o cand mi-am facut abonament la autobuz.

| dfeel a răspuns:

Nu pentru ca poze se fac in Photoshop la greu.
E usor sa schimbi datele peste un scan de calitate.

| SarosBogdan a răspuns:

Poti lua cu carnetul de note, doar sa ai stampila de pe semestrul respectiv. Altfel nu. Poti sa fii tu si baiatul lu Becali...

| ionelaSong3 a răspuns:

Nu,iti trebuie numarul matricol al actului si seria carnetului

| AlexaMoltez a răspuns:

Nu pentru ca acel carnet de note poate fi al unui prieten de al tau sa u al altui om si nu o sa te creada

| SabineeZazz a răspuns:

Caa sa iti iei bilet "pe baza carnetului" trebuie sa ii arati "tot" carnetul, se uita la vizele de an si in tren se uita tot asa, ori la vize ori la stampilele care sunt pe Coperta interioara a carnetului

| LuizaFrumy233 a răspuns:

Poti sa ai reducere la bilet doar in cazul in care prezinti carnetul de elev nu doar poza.Dar daca esti intr-un grup cu clasa sau ceva excursie veti primi cu totii reducere la bilet

| RC_Ella_1978 a răspuns:

Nu,nu poti e ca si cum vrei sa te legitimezi cu poza buletinului ...deci nu poti

| Cori234 a răspuns:

Mie nici nu mi-a cerut carnetul

| Pojega_Mihai-Cătălin_1977 a răspuns:

Biletul de tren la preț redus poate fi luat doar cu carnetul de note, cu poza in el di cel mai important POZA SA FIE STAMPILATA de la școală. Altfel nu vei primi acea reducere. Călătorie plăcută!