| xAndrei a întrebat:

am si eu o intrebare...stie cineva cum sa fac sa se auda videourile sau muzica de 2 ori mai tare la casti sau boxe?
Adica cand e la 50% sa zicem sa se auda ca si la 100% si daca il dau mai tare sa se auda mai tare..ma rog intelegeti voihappy

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Iti trebuie o placa audio dedicata, nu cea onboard de pe placa de baza happy

Ex: cu placa onboard la mine se auzea incet in casti, si la boxe se auzea ok, doar ca daca castile erau pe volumul maxim nu se mai auzea in boxe asa tare, adica foarte incet, cu bassi mici (am si subwoofer).
Acum cand am o placa audio se aude in casti de vreo 4 ori mai tare (nu neaparat mai clar). Si in boxe parca se aud mai bine inaltele.
Si placa audio face si microfonul sa se auda mai bine, cu cea onboard unele cuvinte nu se intelegeau deloc, acum vocea este aproape reala happy

PS: eu am o placa genius pentru un sistem 5.1 (subwoofer + 2 boxe fata + 2 boxe spate + boxa de centru) si de asta are amplificare si se aude mai tare in casti.
PPS: daca ai laptop n-ai ce face...

Răspuns utilizator avertizat
| introduaicinumele a răspuns (pentru xAndrei):

Cu placere si bafta la ascultatwinking

Răspuns utilizator avertizat