| AdkVodka a întrebat:

sunt clasa a 9 a la profil filologie si nu stiu ce sa fac vreau sa dau teza la geografie, dar daca dau teza la geografie bacul tot la istorie il dau, nu?

4 răspunsuri:
| Hexiled a răspuns:

Cred ca da adica eu mi-am ales teza la istorie(sunt a 8 a) si pe semestrul 2 tot la istorie dau funda?

| Tranda17 a răspuns:

Normal ca da

| AnnaPaula29 a răspuns:

Buna! Poti sa dai teza la geografie si bacul la istorie. Dar oricum, pana in clasa a 12-a te mai gandesti si razgandesti. Nu conteaza acum la ce dai teza, doar ca daca te pui sa inveti numai la una din cele doua la bac o sa-ti fie mai greu daca alegi, epre exemplu, materia la care nu ai dat teza.

| AngusV a răspuns:

N-are absolut nici o treaba ce dai tu la teza cu ce vrei tu sa dai la BAC. In a 12-a o sa primesti un tabel si acolo o sa bifezi optiunea ta pentru BAC. Daca esti nebun, poti sa dai teza la geografie si in clasa a 12-a chiar daca tu dai BAC la istorie.